Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

O klubie

KS Blizne jest klubem sportowym działającym w formie stowarzyszenia. Drużyna została oficjalnie zarejestrowana w 2012 roku, ale dopiero od sezonu 2014/2015 przystąpiła do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i została zgłoszona do rozgrywek B-klasy. Jednak za datę założenia przymujemy rok 2006, a dokładnie 2 kwietnia 2006 roku. Wtedy KS Blizne rozegrało swoje pierwsze spotkanie w Bemowskiej Lidze Szóstek i tak naprawdę jest to właściwa data rozpoczęcia działalności klubu, który początkowo występował w amatorskich rozgrywkach dzikich drużyn, w szczególności w Lidze Bemowskiej, gdzie trzykrotnie wywalczył tytuł mistrza I ligi oraz odniósł kilka pomniejszych sukcesów.

Od jesieni 2014 roku nastąpił przełom oraz wielki krok naprzód w naszej działalności. Przystąpienie do rozgrywek klasy B oznaczało zmianę profilu naszej działalności, zupełną reorganizację oraz otwarcie na nowe osoby, które razem z nami piszą nową historię klubu. Między innymi dzięki nim udało sie odnieść pierwszy, mały sukces: na jesieni 2015 roku dotarliśmy do trzeciej rundy okręgowego Pucharu Polski, pokonując po drodze Wrzos Międzyborów (A-klasa), i Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (Liga Okręgowa), odpadając dopiero z IV-ligową Mszczonowianką Mszczonów.

Kolejne edycje Pucharu Polski również przyniosły nam wiele radości. Szczególnie na jesieni 2019 roku spisaliśmy się znakomicie. Dotarliśmy do V rundy, gdzie ulegliśmy rezerwom Błonianki Błonie. Wcześniej pokonaliśmy LKS Osuchów, Józefowiankę i Mazur Radzymin.

Jeszcze lepiej spisaliśmy się w lidze. Na koniec rundy jesiennej byliśmy wraz z GKS-em Podolszyn liderem, nie przegrywając ani jednego meczu! Runda wiosenna została odwołana z powodu pandemii i wynik z „jesieni” pozwolił nam na upragrniony awans do klasy A!

Oprócz rozgrywek seniorskich, zaczęliśmy też prowadzić zajęcia dla najmłodszych roczników. Obecnie w klubie funkcjonuje rocznik 2009, trenujący pod okiem instruktorów: Adriana Rokickiego, Macieja Rataja i Kacpra Krzaka. Prawdopodobnie w kolejnych latach powstaną nowe grupy i liczba uczestników prowadzonych przez nas zajęć wzrośnie.

JAK NAS WESPRZEĆ?

Naszą działalność można wesprzeć finansowo poprzez przelew na nasze konto:

03 2030 0045 1110 0000 0243 1550
Klub Sportowy Blizne
Ul. Żeromskiego 16, Blizne Jasińskiego
05-082 Stare Babice

Najlepiej wpisując w tytule:
„Wpłata na działalność statutową”

P