Klub Sportowy Blizne

Klub Sportowy Blizne – oficjalna strona internetowa

Nerwowy mecz z Turem zakończony zwycięstwem!

Pokonujemy 3:2 Tur Jaktorów, chociaż mecz stał w napięciu od początku do końca.

KS Blizne – Tur Jaktorów 3:2 (1:1)

Bramki: G. Jurgielewicz (z wolnego), M. Ignacak (G. Jurgielewicz), P. Stachowiak (M. Ignacak)

Żółte kartki: A. Łukomski, P. Stachowiak, M. Gajewski

Po raz kolejny mecz zaczął się dla nas nie najlepiej. Przeciwnicy po mocnym strzale z dystansu wyszli na prowadzenie. Po raz kolejny piłkarze KS Blizne musieli pokazać, że potrafią uporać się z takim przebiegiem meczu i odrobić straty. Udało się to dopiero po strzale z rzutu wolnego Grzegorza Jurgielewicza, który pokonał bramkarza po potężnym uderzeniu z okolic 40 metra.

W drugiej połowie znowu kluczowe było zagranie Jurgielewicza, który sprytnym podaniem uruchomił Michała Ignacaka, a ten wpadł w pole karne i pokonał bramkarza, chociaż wszyscy na chwilę wstrzymali oddech, bo piłka leciała w kierunku słupka, ale odbiła się od niego i wpadła do bramki.

Wydawało się, że zaczęliśmy od tego momentu kontrolować mecz i kolejna bramka dla KS Blizne była tylko kwestią czasu. Lecz stało się odwrotnie, to goście wykorzystali nasz błąd w obronie i doprowadzili do wyrównania, po strzale z okolic 18 metra. Mecz zaczął się na nowo.

Jednak mieliśmy w swoich szeregach niezawodnego w trudnych sytuacjach Patryka Stachowiaka, który wykorzystał dośrodkowanie od Michała Ignacaka i strzałem głową pokonał bramkarza.

Końcówka meczu była nerwowa. Zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, które mogły przynieść bramkę gościom. W pewnym momencie arbiter odgwizdał rzut wolny z 18 metra. Strzał był precyzyjny, lecz skończyło się na poprzeczce i ostatecznie wygranej KS Blizne 3:2.

Skład: P. Marciniuk – A. Piechowski (85′ J. Sałata), G. Jurgielewicz, A. Olkiewicz, A. Rokicki – A. Jankowski (70′ A. Zasuwa), P. Stachowiak (80′ K. Krzak), K. Małkiewicz (85′ Y. Luniev), A. Łukomski (65′ M. Gajewski) – M. Ignacak, Ł. Widelski (85′ A. Świetlicki)

P