KS Blizne: Mamy to! Siedem punktów przewagi nad Sokołem

Mamy to! Siedem punktów przewagi nad Sokołem

2019-11-10

Dzi─Öki zwyci─Östwu powi─Ökszyli┼Ťmy przewag─Ö nad trzecim Soko┼éem do siedmiu punktów i wraz z GKS-em Podolszyn z 35-punktami przewodzimy w tabeli na koniec rundy jesiennej.

KS Blizne - Sokó┼é Budki Piaseckie 3:1 (0:0)
Bramki: K. Rzewuski (P. Stachowiak), J. Sałata (P. Zbierański), P. Stachowiak (P. Bartosiak)
┼╗ó┼éte kartki: A. Jankowski, A. Kami┼äski

Gdyby kto┼Ť notowa┼é statystyki posiadania pi┼éki, to w pierwszej po┼éowie zapewne by┼éoby to 70% dla KS Blizne. Go┼Ťcie zostawili nam du┼╝o miejsca, pozwalaj─ůc na spokojne konstruowanie akcji. Akcje i okazje by┼éy, ale zawodzi┼éa skuteczno┼Ť─ç i brak dok┼éadnego ostatniego podania. Najlepsz─ů okazj─Ö mia┼é Jacek Sa┼éata, ale jego uderzenie nieznacznie min─Ö┼éo bramk─Ö.

Zawodnicy Sokoła jednak nie ograniczyli się tylko do bronienia, ale budowali też bardzo groźne ataki i można by rzec, że w pierwszej połowie, to oni byli bliżej objęcia prowadzenia. W kilku sytuacjach zabrakło im naprawdę niewiele.

Kilka minut po przerwie ┼Ťwietn─ů pi┼ék─Ö do Krzy┼Ťka Rzewuskiego zagra┼é Patryk Stachowiak. Rzewuski znalaz┼é si─Ö oko w oko z bramkarzem i pos┼éa┼é pi┼ék─Ö do bramki. Poszli┼Ťmy za ciosem i niewiele pó┼║niej do┼Ťrodkowanie z prawej strony boiska zamkn─ů┼é nabiegajacy z lewego skrzyd┼éa Jacek Sa┼éata, który mocnym strza┼éem z woleja pokona┼é bramkarza.

W tym momencie wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e mecz si─Ö rozstrzygn─ů┼é. Nic jednak bardziej mylnego. Go┼Ťciom uda┼éo si─Ö zdoby─ç kontaktow─ů bramk─Ö po do┼Ťrodkowaniu z lewego skrzyd┼éa i strzale g┼éow─ů. Po tym trafieniu z podwójn─ů werw─ů rzucili si─Ö do walki i mecz móg┼éby si─Ö ró┼╝nie potoczy─ç. Jednak wyprowadzili┼Ťmy bardzo dobr─ů kontr─Ö. Bartosiak zagra┼é w polu karnym go┼Ťci do Stachowiaka, a ten precyzyjnym strza┼éem umie┼Ťci┼é pi┼ék─Ö w bramce.

Po tym trafieniu napór go┼Ťci usta┼é, a my mogli┼Ťmy dorzuci─ç kolejne trafienia. Najlepsz─ů okazj─Ö mia┼é Stachowiak, ale jego uderzenie z szóstego metra poszybowa┼éo wysoko nad bramk─ů, a mecz ostatecznie zako┼äczy┼é si─Ö wynikiem 3:1.

Dzi─Öki temu zwyci─Östwu umocnili┼Ťmy si─Ö na pozycji daj─ůcej awans, maj─ůc siedem punktów przewagi nad trzecim Soko┼éem. Ko┼äczymy te┼╝ rund─Ö jako dru┼╝yna niepokonana. W trzynastu meczach zanotowali┼Ťmy jedena┼Ťcie zwyci─Östw i dwa remisy, wygrywaj─ůc przy tym wszystkie spotkania na w┼éasnym obiekcie. ┼ü─ůcznie nasi zawodnicy zdobyli 59 bramek i stracili 14.

Skład: K. Wierciński - P. Bartosiak, G. Jurgielewicz, P. Putkowski, A. Rokicki - K. Krzak (65' A. Kamiński), A. Zasuwa - K. Rzewuski, P. Stachowiak, J. Sałata (65' A. Świetlicki) - P. Zbierański (80' T. Banasiak)