KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Passa podtrzymana

Passa podtrzymana

2019-11-03

Pokonujemy na wyjeździe KS II Teresin 4:1 i podtrzymujemy passę zwyciestw. Wprawdzie to gospodarze już w drugiej minucie meczu wyszli na prowadzenie, ale potem gole strzelała już nasza drużyna.

KS II Teresin - KS Blizne 1:4 (1:2)
Bramki: P. Stachowiak (A. Zasuwa), P. Zbierański, M. Ignacak (K. Krzak), M. Ignacak (P. Putkowski)
┼╗ó┼éte kartki: M. Ignacak, P. Stachowiak

Takiego pocz─ůtku meczu chyba ma┼éo kto si─Ö spodziewa┼é. Ju┼╝ w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Prawoskrzyd┼éowy dosta┼é pi┼ék─Ö na wolne pole, dogra┼é na ┼Ťrodek pola karnego do niepilnowanego napastnika i w bardzo ┼éatwy sposób zawodnicy Teresina zdobyli bramk─Ö.

Jednak nasza odpowied┼║ by┼éa piorunuj─ůca. Artur Zasuwa dorzuci┼é pi┼ék─Ö z rzutu ro┼╝nego, wyskoczy┼é do niej Patryk Stachowiak, a pi┼éka po jego uderzeniu zatrzepota┼éa w siatce. Dos┼éownie kilka minut pó┼║niej z lewej strony boiska w pole karne wparowa┼é Micha┼é Ignacak. Jego uderzenie sparowa┼é bramkarz, ale przy dobitce Paw┼éa Zbiera┼äskiego nie mia┼é ju┼╝ szans.

Z┼éapali┼Ťmy wiatr w ┼╝agle. Nasi zawodnicy po raz kolejny próbowali swoich si┼é, ale akcje ko┼äczy┼éy si─Ö na obro┼äcach, bramkarzu lub by┼éy przerywane rzutami wolnymi. Skandaliczn─ů decyzj─Ö podj─ů┼é arbiter spotkania, który powinien by┼é po raz drugi pokaza─ç ┼╝ó┼ét─ů kartk─Ö zawodnikowi Teresina, ale oszcz─Ödzi┼é go, ┼éami─ůc tym samym przepisy gry w pi┼ék─Ö no┼╝n─ů.

Pod koniec pierwszej po┼éowy gospodarze powinni byli wyrówna─ç. Ich zawodnik znalaz┼é si─Ö w sytuacji sam na sam z Kamilem Wierci┼äkim, ale uderzy┼é ponad bramk─ů.

Wi─Öksza cz─Ö┼Ť─ç drugiej po┼éowy to równa walka obu dru┼╝yn. Ani zawodnicy Teresina, ani KS Blizne nie potrafili w pe┼éni opanowa─ç gry, chocia┼╝ po okazjach Stachowiaka, Ignacaka czy Zasuwy mogli┼Ťmy podwy┼╝szy─ç prowadzenie. Gospodarze jednak nie pozostawali d┼éu┼╝ni i w dwóch wybornych sytuacjach z interwencj─ů zd─ů┼╝yli Wierci┼äski oraz Rokicki.

Dopiero w samej ko┼äcówce postawili┼Ťmy kropk─Ö nad "i". Krzak dogra┼é pi┼ék─Ö do wbiegaj─ůcego w pole karne Ignacaka, a ten uderzeniem z pierwszej pi┼éki pokona┼é bramkarza. Po chwili Micha┼é Ignacak po indywidualnej akcji zbieg┼é do ┼Ťrodka boiska i strza┼éem z 18-tego metra ustali┼é wynik spotkania na 4:1 dla dru┼╝yny go┼Ťci.

Skład: K. Wierciński - P. Bartosiak, A. Kamiński (75' T. Banasiak), P. Putkowski, A. Rokicki - K. Krzak, A. Zasuwa - M. Ignacak, P. Stachowiak, J. Sałata (45' A. Świetlicki) - P. Zbierański (65' M. Michalski)