KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Pierwsze derby dla Blizne!

Pierwsze derby dla Blizne!

2019-10-28

4:1 dla KS Blizne. Takim wynikiem zakończyły się pierwsze ligowe derby pomiędzy KS Blizne a UKS-em Borzęcin. Mecz był pełen walki i emocji, ale ostatecznie zwyciężyła drużyna z Bliznego.

KS Blizne - UKS Borz─Öcin 4:1 (1:1)
Bramki: P. Zbiera┼äski (A. Zasuwa), samobój (A. Jankowski), K. Rzewuski (P. Zbiera┼äski), P. Stachowiak (P. Bartosiak)
┼╗ó┼éta kartka: K. Rzewuski

Na pocz─ůtku go┼Ťcie zagrali twardo i mo┼╝na rzecz, ┼╝e bardzo wysoko zawiesili poprzeczk─Ö, co potwierdzili po 15 minutach gry, gdy wyszli na prowadzenie po asy┼Ťcie by┼éego zawodnika KS Blizne Adrian Adamczyka i golu Kamila Janasza.

Po straconej bramce nieco si─Ö ockn─Öli┼Ťmy i zacz─Öli┼Ťmy powoli przejmowa─ç inicjatyw─Ö w grze. Przynios┼éo to wkrótce skutki, gdy┼╝ bramk─Ö na 1:1 zdoby┼é Pawe┼é Zbiera┼äski. Po kapitalnym zagraniu od Artura Zasuwy Zbiera┼äski min─ů┼é bramkarza i umie┼Ťci┼é pi┼ék─Ö w opuszczonej bramce.

Druga po┼éowa rozpocz─Ö┼éa si─Ö od kuriozalnego zdarzenia. Adam Jankowski nie trafi┼é w pi┼ék─Ö na naszym lewym skrzydle, ale zdo┼éa┼é j─ů opanowa─ç i dogra─ç w pole karne. Pi┼éka zosta┼éa zagrana na pi─ůty metr, gdzie zawodnik z Borz─Öcina przy próbie interwencji skierowa┼é pi┼ék─Ö do w┼éasnej bramki.

Wyra┼║nie podci─Ö┼éo to skrzyd┼éa go┼Ťciom, tym bardziej, ┼╝e po chwili na 3:1 podwy┼╝szy┼é Krzysztof Rzewuski, który (po zgraniu pi┼éki przez Zbiera┼äskiego) dziubna┼é pi┼ék─Ö w stron─Ö bramki, co wystarczy┼éo do pokonania bramkarza. Na 20 minut przed ko┼äcem wynik meczu ustali┼é Patryk Stachowiak, który wbieg┼é w pole karne po zagraniu z autu od Piotra Bartosiaka i pewnym strza┼éem pokona┼é bramkarza.

Skład: K. Wierciński - K. Szast (J. Sałata 70'), G. Jurgielewicz, P. Putkowski, A. Rokicki - K. Krzak, A. Zasuwa (70' A. Kamiński) - A. Jankowski (60' P. Bartosiak), P. Stachowiak, K. Rzewuski (75' C. Gołębiewski) - P. Zbierański