KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Zbierański księciem Raszyna

Zbierański księciem Raszyna

2019-10-20

O tym meczu kibice UKS-u ┼üady i KS Blizne b─Öd─ů jeszcze d┼éugo opowiada─ç. Po obronionym rzucie karnym przez bramkarzy obu dru┼╝yn, czerwona kartka, cudowny gol gospodarzy w 85' minucie i zwyci─Öska bramka dla KS Blizne autorstwa Paw┼éa Zbiera┼äskiego w 92' minucie spotkania.

UKS Łady - KS Blizne 1:2 (0:1)
Bramki: K. Rzewuski (P. Stachowiak), P. Zbierański (C. Gołębiewski)
┼╗ó┼éte kartki: A. Rokicki, K. Rzewuski, K. Krzak, P. Putkowski, P. Zbiera┼äski, C. Go┼é─Öbiewski

Pierwszy kwadrans to napór dru┼╝yny gospodarzy zako┼äczony rzutem karnym po faulu Adriana Rokickiego. Na nasze szcz─Ö┼Ťcie znakomicie w bramce spisa┼é si─Ö Kamil Wierci┼äski, który obroni┼é uderzenie przeciwnika. Kilka minut pó┼║niej przeprowadzili┼Ťmy kapitaln─ů akcj─Ö, po której Stachowiak dogra┼é do wbiegaj─ůcego w pole karne Krzysztofa Rzewuskiego, a ten p┼éaskim, mocnym strza┼éem pokona┼é bramkarza. Po tym trafieniu gra nieco si─Ö uspokoi┼éa i przenios┼éa do ┼Ťrodka pola. Wynik do przerwy nie uleg┼é ju┼╝ zmianie.

Pierwsze minuty po zmianie stron równie┼╝ by┼éy wyrównane, ale z czasem zacz─Ö┼éa rysowa─ç si─Ö nasza przewaga. Prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö to na kolejne okazje. ┼Üwietny strza┼é z dystansu odda┼é Artur Zasuwa, ale bramkarz ledwo sparowa┼é uderzenie na rzut ro┼╝ny. Równie┼╝ bramkarz gospodarzy okaza┼é si─Ö lepszy przy uderzeniu Adriana Rokickiego oraz w sytuacji sam na sam z Micha┼éem Ignacakiem.

Na 15 minut przed ko┼äcem Ignacak zagra┼é pi┼ék─Ö wzd┼éu┼╝ bramki a strza┼é Stachowiaka r─Ök─ů zas┼éoni┼é obro┼äca. Za to zagranie obejrza┼é czerwony kartonik, a s─Ödzia wskaza┼é na wapno. Do pi┼éki podszed┼é Grzegorz Jurgielewicz, lecz bramkarz obroni┼é jego strza┼é. Na domiar z┼éego kilka minut pó┼║niej napastnik gospodarzy odda┼é fenomenalny strza┼é z dystansu. Pi┼éka odbi┼éa si─Ö od poprzeczki i wpad┼éa do bramki Wierci┼äskiego. Na 5 minut przed ko┼äcem spotkania by┼éo 1:1.

Jednak walka do ko┼äca op┼éaci┼éa si─Ö. W 92' minucie pi┼ék─Ö z rzutu wolnego do┼Ťrodkowa┼é Cezary Go┼é─Öbiewski, a Pawe┼é Zbiera┼äski skierowa┼é futbolówk─Ö do bramki i da┼é naszej dru┼╝ynie zwyci─Östwo, trzy punkty oraz prze┼éama┼é z┼é─ů pass─Ö na boisku w Raszynie, na którym do tej pory jeszcze nie wygrali┼Ťmy meczu.

Skład: K. Wierciński - K. Szast, G. Jurgielewicz, P. Putkowski, A. Rokicki - A. Zasuwa, K. Krzak - K. Rzewuski (75' C. Gołębiewski), P. Stachowiak, M. Ignacak - M. Michalski (30' P. Zbierański)