KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Widelski prowadzi Blizne do zwyci─Östwa

Widelski prowadzi Blizne do zwyci─Östwa

2019-10-05

Pokonujemy Orion Ceg┼éów 6:0, a bohaterem spotkania zosta┼é ┼üukasz Widelski, któy zdoby┼é trzy pierwsze bramki dla KS Blizne.

Swój jubileusz obchodzi┼é w tym meczu Kacper Krzak, dla którego by┼éo to setne spotkanie ligowe w barwach KS Blizne.

Orion Ceg┼éów - KS Blizne 0:6 (0:2)
Bramki: Ł. Widelski (bez asysty), Ł. Widelski (bez asysty), Ł. Widelski (z karnego), M. Ignacak (z karnego), P. Stachowiak (M. Ignacak), A. Zasuwa (bez asysty)
┼╗ó┼éte kartki: K. Szast, A. Jankowski

Mecz rozpocz─ů┼é si─Ö ze sporym opó┼║nieniem. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e arbiter uda┼é si─Ö nie do tego Ceg┼éowa. Pojecha┼é w stron─Ö Mi┼äska Mazowieckiego. Tu┼╝ po rozpocz─Öciu spotkania pojawi┼éy si─Ö problemy z pi┼ékami. Te przedstawiony przez gospodarzy by┼éy bardzo lekkie i nie napompowane. Po kilku minutach gry zast─ůpili┼Ťmy pi┼éki naszymi, którymi dograli┼Ťmy spotkanie do ko┼äca.

Przez pierwsze kilkana┼Ťcie minut mocno napierali┼Ťmy na bramk─Ö przeciwnika, ale bez skutku. Kilkukrotnie bramkarz gospodarzy musia┼é wykaza─ç si─Ö umiej─Ötno┼Ťciami, a kilka razy pi┼éka przelecia┼éa tu┼╝ obok bramki. Wreszcie do pi┼éki dopad┼é ┼üukasz Widelski, który odda┼é mocny strza┼é z 20-metra, a pi┼éka wyl─ůdowa┼éa tu┼╝ przy s┼éupku. Wyszli┼Ťmy na prowadzenie.

Kolejny kwadrans to okres gorszej gry zawodników KS Blizne. Rywal kilka razy gro┼║nie zaatakowa┼é i mo┼╝na rzecz, ┼╝e uwierzy┼é w siebie. Na nasze szcz─Ö┼Ťcie bramka dla dru┼╝yny Orionu nie pad┼éa, w czym zas┼éuga strzeg─ůcego naszej bramki Kamila Wierci┼äskiego, który nie da┼é si─Ö pokona─ç w sytuacji sam na sam.

Pod koniec pierwszej po┼éowy opanowali┼Ťmy gr─Ö. Zacz─Öli┼Ťmy d┼éugo i cierpliwie rozgrywa─ç. Po jednej z takiej akcji z lewej strony w pole karne wbieg┼é Micha┼é Ignacak, którego strza┼é obroni┼é bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Widelskiego by┼é bez szans (jeszcze próbowali interweniowa─ç obro┼äcy i pi┼éka po rykoszecie wpad┼éa do bramki).

Pocz─ůtek drugiej po┼éowy to dos┼éownie koncert bramek z naszej strony. Bardzo szybko wywalczyli┼Ťmy dwa rzuty karnego (pierwszy wykorzysta┼é Widelski, drugi Ignacak), po chwili po ┼Ťwietnym podaniu od Ignacaka akcj─Ö strza┼éem do bramki sko┼äczy┼é Stachowiak. Po 15 minutach drugiej po┼éowy by┼éo 5:0 dla KS Blizne i w zasadzie mecz by┼é ju┼╝ rozstrzygni─Öty. Jeszcze jedno trafienie doliczy┼é Artur Zasuwa, który doskoczy┼é do pi┼éki w polu karnym i ┼éadnym strza┼éem z woleja pokona┼é bramkarza.

Kolejne minuty to ataki z naszej strony, ale ju┼╝ mniej skuteczne. Przeszkadza┼éa nieskuteczno┼Ť─ç oraz decyzje s─Ödziego, który kilkukrotnie odwigza┼é pozycj─Ö spalon─ů naszych zawodników, w tym Paw┼éa Zbiera┼äskiego, który trafi┼é do bramki, ale s─Ödzia podniós┼é r─Ök─Ö i nakaza┼é gra─ç od rzutu wolnego.

Ostatnie minuty by┼éy bardziej wyrównane. Go┼Ťcie kilkukrotnie doszli do strza┼éu, ale nie zdobyli bramki, a mecz zako┼äczy┼é si─Ö wynikiem 6:0 dla KS Blizne.

Skład: K. Wiercińki - K. Szast (60' A. Jankowski), G. Jurgielewicz, P. Putkowski (75' T. Banasiak), A. Rokicki - M. Olędzki (60' A. Zasuwa), K. Krzak - P. Bartosiak (65' J. Sałata), P. Stachowiak, M. Ignacak (80' A. Świetlicki) - Ł. Widelski (65' P. Zbierański)