KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Walka o awans przegrana

Walka o awans przegrana

2019-06-16

Mecz o wszystko, mecz o O┼╝arowiank─ů II trzyma┼é w napi─Öciu do samego ko┼äca. By┼éy w nim cztery bramki, dwa rzutu karne i trzy czerwone kartki. Jednak wynik ko┼äcowy to 2:2 i na koniec zawodnicy z O┼╝arowia cieszyli si─Ö z awansu do wy┼╝szej ligi.

KS II O┼╝arowianka - KS Blizne 2:2 (1:1)
Bramki: A. Jankowski (C. Gołębiewski), M. Ignacak (bez asysty)
┼╗ó┼éte kartki: A. Jankowski, P. Putkowski, M. Ignacak, A. Zasuwa, K. Rzewuski, C. Go┼é─Öbiewski, P. Zbiera┼äski
Czerwone kartki: W. Rzewuski, K. Rzewuski, P. Zbierański

Pocz─ůtek spotkania wygl─ůda┼é, jakby obie dru┼╝yny sie bada┼éy, ale po kilku minutach takiej przepychanki mocniej przycisn─Öli zawodnicy KS Blizne, którzy po serii sta┼éych fragmentów gry wyszli na prowadzenie. Z rzutu ro┼╝nego pi┼ék─Ö dogra┼é Go┼é─Öbiewski, a polu karnym dopad┼é do niej Jankowski, który mocnym strza┼éem po ziemii próbowa┼é pokona─ç bramkarza. Pi┼éka nieznacznie przekroczy┼éa lini─Ö, ale wystarczy┼éo to do uznania bramki przez arbitra tego spotkania.

Strzelona bramka doda┼éa zawodnikom KS Blizne animuszu. Stworzyli kilka gro┼║nych akcji, a najlepsz─ů mia┼é Cezary Go┼é─Öbiewski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieczysto trafi┼é w pi┼ék─Ö. Dos┼éownie kilkadziesi─ůt sekund po tej akcji gospodarze doprowadzili do remisu. Po d┼éugiej pi┼éce b┼é─ůd w interwencji Kamila Wierci┼äskiego wykorzystali napastnicy O┼╝arowianki i wpakowali pi┼ék─Ö do pustej bramki. S─Ödzia uzna┼é bramk─Ö, pomimo sygnalizacji zagrania r─Ök─ů zawodnika O┼╝arowianki przez stoperów KS Blizne.

Pomimo straconej bramki z ka┼╝d─ů kolejn─ů minut─ů coraz bardziej przewa┼╝ali┼Ťmy. Niestety nie prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö to na strzelone bramki. Du┼╝o zacz─Ö┼éo si─Ö dzia─ç po przerwie. W pierwszych kilkunastu minutach mog┼éy pa┼Ť─ç 3-4 bramki dla KS Blizne, ale gospodarzy ratowa┼é bramkarz lub interwencja s─Ödziego, który przy strzelonej bramce przez Patryka Stachowiaka dopatrzy┼é si─Ö faulu innego zawodnika KS Blizne i nie uzna┼é bramki.

Na 25 minut przed ko┼äcem s─Ödzia w w─ůtpliwej sytuacji podyktowa┼é rzut karny dla KS Blizne. Do pi┼éki podszed┼é Go┼é─Öbiewski... ale jego uderzenie obroni┼é bramkarz. Kilka minut pó┼║niej s─Ödzia podyktowa┼é kolejny rzut karny, ale tym razem z drugiej strony boiska. Zawodnik gospodarzy pokona┼é Wierci┼äskiego i O┼╝arowianka wysz┼éa na prowadzenie.

Gdy na 10 minut przed ko┼äcem meczu Wojtek Rzewuski obrazi┼é s─Ödziego i wylecia┼é z boiska, wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e ju┼╝ jest pozamiatane. Jednak kapitalnym strza┼éem z dystansu popisa┼é si─Ö Micha┼é Ignacak i doprowadzi┼é do wyrównania. Bramka doda┼éa nam skrzyde┼é i wydawa┼éo si─Ö, ┼╝e trzeci gol jest tylko kwesti─ů czasu. Jednak nie potrafili┼Ťmy zachowa─ç spokoju do ko┼äca spotkania. Najpierw drug─ů ┼╝ó┼ét─ů kartk─Ö i w konsekwencji czerwon─ů zobaczy┼é Krzysiek Rzewuski, kilka minut pó┼║niej w analogicznej sytuacji (faul na bramkarzu) drug─ů ┼╝ó┼ét─ů kartk─Ö zobaczy┼é Pawe┼é Zbiera┼äski i mecz ko┼äczyli┼Ťmy w ósemk─Ö.

Os┼éabiony zespó┼é nie zdo┼éa┼é zdoby─ç kolejnej bramki. Mecz zako┼äczy┼é si─Ö rezultatem 2:2. Rezultatem, który nie da┼é dru┼╝ynie z Bliznego awansu do wy┼╝szej ligi.