KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Wielki wiecz├│r i mecz KS Blizne!

Wielki wiecz├│r i mecz KS Blizne!

2019-05-24

To spotkanie na sta┼ée zapadnie w pami─Öci zawodników i kibiców KS Blizne. Sytuacja w meczu z liderem zmienia┼éa si─Ö jak w kalejdoskopie. Prowadzili┼Ťmy ju┼╝ 2:0, jednak go┼Ťcie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Lecz ostatnie s┼éowo nale┼╝a┼éo do nas...

KS Blizne - Sarmata Warszawa 4:3 (2:2)
Bramki: P. Stachowiak (bez asysty), C. Gołębiewski (M. Ignacak), M. Ignacak (bez asysty), P. Stachowiak (W. Rzewuski)
┼╗ó┼éte kartki: K. Rzewuski, A. Zasuwa

Spotkanie mocniej zacz─Öli gospodarze. Seria rzutów ro┼╝nych zako┼äczy┼éa si─Ö bramk─ů. Po zamieszaniu w polu karnym pi┼éka trafi┼éa pod nogi Patryka Stachowiaka, a ten wpakowa┼é pi┼ék─Ö do bramki. Nied┼éugo po tej akcji szar┼╝a Krzysztofa Rzewuskiego zako┼äczy┼éa si─Ö faulem obro┼äcy w polu karnym, ale s─Ödzia nie zdecydowa┼é si─Ö na odgwizdanie jedenastki. Z czasem go┼Ťcie zacz─Öli zyskiwa─ç przewag─Ö, lecz niewiele z niej wynika┼éo, a zawodnicy KS Blizne skutecznie bronili. Wreszcie w 30' minucie Kacper Krzak prostopad┼éym podaniem wypu┼Ťci┼é Micha┼éa Ignacaka, ten dogra┼é do Go┼é─Öbiewskiego, który strza┼éem z ósmego metra pokona┼é bramkarza.

Przy wyniku 2:0 zbytnio si─Ö cofn─Öli┼Ťmy, co wykorzystali go┼Ťcie. Ich przewaga sta┼éa si─Ö bardzo widoczna, a pod nasz─ů bramk─ů by┼éo coraz gro┼║niej a┼╝ w 40' minucie pad┼éa bramka kontaktowa. Pi┼éka dos┼éownie spad┼éa na nog─Ö ich zawodnika, który strza┼éem z woleja z 18 metra nie da┼é szans Norbertowi Szmitowi.

Pi─Ö─ç minut pó┼║niej dosz┼éo do wielkiej kontrowersji. Patryk Putkowski czysto wybi┼é pi┼ék─Ö w naszym polu karnym Kamilowi Tarapaczowi, a ten przeturla┼é si─Ö po nogach naszego obro┼äcy. S─Ödzia (jako jedyny na boisku) dostrzeg┼é w tym wszystkim faul i wskaza┼é na wapno, a go┼Ťcie zamienili jedenastk─Ö na bramk─Ö. Do przerwy by┼éo 2:2.

Nie do┼Ť─ç ┼╝e do przerwy rozstwonili┼Ťmy zdobyt─ů wcze┼Ťniej przewag─Ö, to na domiar z┼éego kilkana┼Ťcie minut po przerwie go┼Ťcie wyszli na prowadzenie. Pi┼ék─Ö po rzucie wolnym ledwo sparowa┼é Norbert Szmit, ale zawodnik Sarmaty dopad┼é do bezpa┼äskiej pi┼éki, dogra┼é do kolegi, który z paru metrów wpakowa┼é pi┼ék─Ö do bramki. W tym momencie chyba wszyscy przestali wierzy─ç w zwyci─Östwo KS Blizne w tym meczu.

Szmit okupi┼é interwencj─Ö kontuzj─ů, a w bramce zast─ůpi┼é go Kamil Wierci┼äski. Na 20 minut przed ko┼äcem trener Go┼é─Öbiewski zmieni┼é si─Ö na roszad─Ö taktyczn─ů, co do┼Ť─ç szybko poskutkowa┼éo paroma bardzo gro┼║nymi akcjami, w tym strza┼éem w poprzeczk─Ö Micha┼éa Ignacaka. Na 15 minut przed ko┼äcem obro┼äcom urwa┼é si─Ö Stachowiak, który zagra┼é pi┼ék─Ö w kierunku bramki. Jeden z obro┼äców wybi┼é futbolówk─Ö pod nogi Ignacaka, a ten strza┼éem z okolic 10 metra wpakowa┼é pi┼ék─Ö do bramki.

Wszystko to doda┼éo dru┼╝ynie niesamowitej wiary. Pi┼ékarze Sarmaty w ko┼äcówce zostali w zasadzie st┼éamszeni dzi─Öki ofiarno┼Ťci i walce zawodników KS Blizne, którzy walczyli o zwyci─Ösk─ů bramk─Ö. Sztuka ta uda┼éa si─Ö w 83' minucie, gdy Wojtek Rzewuski dogra┼é pi┼ék─Ö z wolnego w pole karne Sarnmaty a bramkarza go┼Ťci strza┼éem g┼éow─ů pokona┼é Stachowiak, który rozgrywa┼é swoje najlepsze zawody w rundzie.

Kropk─Ö nad i móg┼é postawi─ç Ignacak, ale w sytuacji sam na sam jego strza┼é obroni┼é bramkarz. Ko┼äcówka oczywi┼Ťcie by┼éa nerwowa. W ostatnich minutach go┼Ťcie stworzyli sobie kilka sytuacji po sta┼éych fragmentach, ale pi┼éka szcz─Ö┼Ťciliwe dla nas nie znalaz┼éa drogi do bramki, dzi─Öki czemu to zawodnicy KS Blizne na koniec cieszyli si─Ö z trzech punktów zdobytach w niezwyk┼éych okoliczno┼Ťciach.

Skład: N. Szmit (60' K. Wierciński) - A. Jankowski, G. Jurgielewicz, P. Putkowski, A. Rokicki - K. Krzak (65' W. Rzewuski), P. Stachowiak - K. Rzewuski (K. Szast 90'), A. Zasuwa (A. Kamiński 90'), M. Ignacak - C. Gołębiewski (85' T. Kasprzak)