KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Grad goli w meczu z BUKS-em

Grad goli w meczu z BUKS-em

2019-05-12

Aż siedem goli zobaczyli kibice w trakcie meczu KS Blizne - BUKS Pruszków. Mecz obfitował nie tylko w gole, ale też w emocje i walkę do końca. Ostatecznie trzy punkty zgarnęła drużyna z Bliznego, która pokonała gości z Pruszkowa 5:2.

KS Blizne - BUKS Pruszków 5:2 (2:0)
Bramki: Ł. Wrona (P. Putkowski), M. Ignacak (K. Rzewuski), K. Krzak (M. Ignacak), Ł. Wrona (T. Kasprzak), K. Krzak (P. Putkowski)
Żółte kartki: A. Jankowski, Ł. Wrona

Mecz rozpoczęliśmy wręcz idealnie. Już w trzeciej minucie gry Łukasz Wrona przedarł się przez linię obrony rywala i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Kilka minut później było już 2:0. Z prawej strony boiska Krzysiek Rzewuski dograł piłkę w pole karne, a akcję zamknął strzałem głową Michał Ignacak.

Pomimo dobrego początku walka często było wyrównana, a goście potrafili stworzyć sobie kilka groźnych sytuacji, chociaż nie na tyle groźnych, aby zdobyć kontaktową bramkę. Za to nasza drużyna robiła mnóstwo zamieszania w polu karnym przeciwnika, jednak wszystkie z kilku wybornych sytuacji zostały niewykorzystane.

Po zmianie stron znowu zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Z dystansu potężnie uderzył Michał Ignacak. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale pod bramką rywala znalazł się Kacper Krzak, który dobił uderzenie kierując piłkę do pustej bramki.

Przy stanie 3:0 wydawało się, że już jest pozamiatane, jednak okazało się, że to nie jest bezpieczny wynik. Goście wykorzystali siłę wiatru. Przy rzucie rożnym piłka dostała dziwnej rotacji wstecznej i dośrodkowanie zamieniło się w strzał, który z trudem sparował Marcin Niewiadomski, jednak przy dobitce nie był bez szans. Chwilę później Niewiadomski został zastąpiony przez Norbeta Szmita, który również skapitulował w podobnej sytuacji - najpierw z trudem sparował uderzenie z rzutu wolnego, ale rywale dobili piłkę i doprowadzili do wyniku 3:2.

Ostatnie minuty zapowiadały się nerwowo, lecz Michał Ignacak zagrał kapitalną piłkę do wbiegającego w pole karne Tomka Kasprzaka. Ten uprzedził bramkarza i obrońcę (którzy następnie się zderzyli), dziubnął piłkę w stronę bramki, a tam już czychał Łukasz Wrona, który dla pewności dobił uderzenie Kasprzaka. Po chwili zdobyliśmy kolejną bramkę. Z rzutu wolnego dorzucał Patryk Putkowski, a Kacper Krzak strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką ustalając wynik meczu na 5:2.

Skład: M. Niewiadomski (65' N. Szmit) - A. Kamiński (60' K. Szast), P. Putkowski, K. Jankowski, A. Jankowski (90' R. Protasiuk) - K. Krzak, P. Stachowiak (85' M. Sęp) - K. Rzewuski (70' T. Kasprzak), A. Zasuwa, M. Ignacak (90' J. Sałata) - Ł. Wrona