KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Walka o awans trwa

Walka o awans trwa

2019-04-07

Mecz z wiceliderem GKS-em Podolszyn zakończył się naszym zwycięstwem 5:4. Na 10 minut przed końcem spotkania prowadziliśmy 5:2, ale rywal doprowadził do wyniku 5:4 i miał w końcówce okazje, aby doprowadzić do wyrównania. Ozdobą meczu był kapitalne trafienie Łukasza Wrony - z woleja w okienko bramki przeciwnika.

Dzięki tej wygranej wracamy na drugie miejsce w tabeli. Walka o awans będzie trwała zapewne do końca sezonu. Pomiędzy drugą a piątą drużyną są zaledwie dwa punkty różnicy, a czwarta w tym momencie Ożarowianka II ma jeden zaległy mecz.

KS Blizne - GKS Podolszyn 5:4 (3:2)
Bramki: Ł. Wrona (A. Jankowski), K. Rzewuski (Ł. Wrona), Ł. Wrona (bez asyty), A. Jankowski (bez asysty), A. Jankowski (P. Stachowiak)
Żółte kartki: Ł. Wrona, P. Zbierański

Od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Ich lewoskrzydłowy minął Adama Jankowskiego, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał drużynie Podolszyna prowadzenie. Stracona bramka jednak nie podłamała naszej drużyny. Kilka minut później świetną piłkę z prawej strony dostał Jankowski, dograł w pole karne do Łukasza Wrony. Ten tylko dołożył nogę, ale to wystarczyło, aby piłka znalazła się w bramce. Niedługo po tym Wrona doskoczył do bramkarza gości, który niepewnie prowadził piłkę, odebrał mu futbolówkę i zagrał do Krzysztofa Rzewuskiego, który strzałem tuż obok słupka wyprowadził KS Blizne na prowadzenie.

To był świetny moment Łukasza Wrony, który kilka minut później zdobył chyba bramkę sezonu B-klasy. Zabrał piłkę obrońcy i z szesnatego metra huknął z woleja w samo okienko bramki Podolszyna dając nam tym samym prowadzenie 3:1.

Nie udało nam się utrzymać do przerwy dwubramkowego prowadzenia. Po jednym ze stałych fragmentów gry i uderzeniu w światło naszej bramki piłkę sparował przed siebie Norbert Szmit, ale przy dobitce był już bezradny. Tym samym do przerwy było 3:2 dla KS Blizne i druga połowa zapowiadała się nad wyraz ciekawie.

Zgromadzeni na trybunach kibice nie mogli czuć się rozczarowani brakiem bramek. Niedługo po przerwie sygnał do dalszego strzelania dał Adam Jankowski, który dobił piłkę po niepewnej interwencji bramkarza po rzucie rożnym. Ten sam zawodnik w bardzo podobnej sytuacji wyprowadził nas na trzybramkowe prowadzenie. Po 65' minutach gry było już 5:2 dla KS Blizne, jednak nie był to koniec emocji.

Na blisko dziesięc minut przed końcem meczu goście zdobyli trzecią bramkę, a po chwili czwartą. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry i niepewnych interwencjach naszej defensywy. Zawodnicy Podolszyna do końca walczyli o piątą bramkę i w dwóch sytuacjach byli bardzo blisko, jednak piłka nie znalazła się w naszej bramce i to my na koniec cieszyliśmy się ze zwycięstwa.

Skład: N. Szmit - A. Jankowski, K. Jankowski, G. Jurgielewicz, A. Rokicki (60' J. Olszewski) - P. Stachowiak (80' M. Sęp), K. Krzak (80' P. Zbierański) - K. Rzewuski (70' T. Kasprzak), A. Zasuwa (55' W. Rzewuski), M. Ignacak (75' P. Niemirski) - Ł. Wrona