KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Wymęczone zwycięstwo Guzovii

Wymęczone zwycięstwo Guzovii

2019-03-31

Wyjazd do Guzowa okazał się nieudany dla naszej walczącej o awans drużyny. Gospodarze zablokowali dostęp do własnej bramki oraz wykorzystali jedną z kilku sytuacji, dzięki czemu wygrali 1:0.

Guzovia - KS Blizne 1:0 (0:0)

Podczas meczu trudno było zaobserować długotrwałe budowanie akcji, czy dłuższą serię podań. Obie drużyny raczej starały się grać długie piłki, liczyć na przebitkę lub stały fragment gry. Pierwsza połowa należała do KS Blizne. Zepchnęliśmy przeciwnika do obrony, chociaż najwięcej okazali do zdobycia bramki było po stałych fragmentach gry (rzutach wolnych i rożnych), których mieliśmy kilkanaście albo i więcej. Po dwóch z nich bardzo blisko bramki był Patryk Stachowiak, ale nie udało mu się skierować piłki do bramki. Dwukrotnie uderzał też z dytansu Artur Zasuwa, ale jego uderzenia były niecelne.

Tuż po zmianie stron swoją okazję mieli gospodarze. Piłka po rzucie rożnym i interwencji obrony wróciła na bok pola karnego, gdzie zawodnik Guzovii idealnie dograł piłkę na siódmy metr, a tam inny zawodnik precyzyjnym strzałem głową trafił do bramki.

Po stracie bramki przystąpiliśmy do jeszcze intensywniejszych ataków, ale piłka jak na złość nie chciała zbliżyć się do bramki Guzovii. Gospodarze z kolei mieli bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku, jednak tuż przed polem karnym ich zawodnika wyciął Adrian Rokicki. Sędzia tego nie zauważył i puścił dalej grę.

Na 2-3 minuty przed końcem z piłką w pole karne Guzovii wpadł Michał Ignacak. Wydawało się, że bez problemy wykończy akcję, ale pierwszy do piłki dopadł Jarek Olszewski, który uderzył niecelnie. W ostatniej akcji meczu piłka po strzale Pawła Zbierańskiego z rzutu wolnego trafiła w mur.

Skład: K. Wierciński - A. Rokicki (75' K. Krzak), K. Jankowski, G. Jurgielewicz, J. Mikuśkiewicz (65' T. Kasprzak) - M. Sęp (45' M. Rzeczyca), A. Zasuwa (65' P. Niemirski), P. Stachowiak - K. Rzewuski (J. Olszewski 70'), Ł. Wrona (65' P. Zbierański), M. Ignacak