KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Cender ustrzelił Sokoła

Cender ustrzelił Sokoła

2018-11-03

Wyjazdowe spotkanie z Soko┼éem Budki Piaseckie zako┼äczy┼éo si─Ö pogromem. Nie pozwolili┼Ťmy rywalom na rozwini─Öcie skrzyde┼é, a sami strzelali┼Ťmy bramk─Ö za bramk─Ö, a szczególnie Maciej Cendrowski - zdobywca czterech bramek.

Sokó┼é Budki Piaseckie - KS Blizne 0:6 (0:2)
Bramki: P. Zbierański (bez asysty), M. Cendrowski (Stachowiak), M. Cendrowski (bez asysty), M. Cendrowski (Zasuwa), M. Cendrowski (Ignaciak), K. Rzewuski (Ignaciak)

Ju┼╝ na samym pocz─ůtku meczu mogli┼Ťmy wyj┼Ť─ç na prowadzenie, ale pi┼éka po strzale Micha┼éa Ignaciaka trafi┼éa w poprzeczk─Ö. Po chwili ten sam zawodnik znalaz┼é si─Ö sam przed bramkarzem, ale tradycyjnie ju┼╝ spud┼éowa┼é. Jednak szcz─Ö┼Ťcie nam sprzyja┼éo sobotniego wieczora. Zawodnik gospodarzy zabra┼é w┼Ťlizgiem pi┼ék─Ö Ma─çkowi Cendrowskiemu, ale s─Ödzie dopatrzy┼é si─Ö faulu i podyktowa┼é rzut karny. Do jedenastki podszed┼é Cendrowski i... jego strza┼é obroni┼é bramkarz. Jednak przy dobitce Paw┼éa Zbiera┼äskiego by┼é ju┼╝ bezradny i KS Blizne wyszed┼é na prowadzenie.

Kilkana┼Ťcie minut pó┼║niej Patryk Stachowiak (graj─ůcy fenomenalne spotkanie) ┼Ťwietnie wypatrzy┼é Cendrowskiego, który urwa┼é si─Ö obro┼äcom i w sytuacji sam na sam nie da┼é szans bramkarzowi Soko┼éa. Przed przerw─ů mieli┼Ťmy jeszcze kilka okazji, ale pi┼éka ju┼╝ wi─Öcej nie zatrzepota┼éa w siatce.

Po zmianie stron momentalnie przypomnia┼é o sobie Cendrowski, który po dziwnej interwencji obrony Soko┼éa i nieporozumieniu z bramkarzem dopad┼é do bezpa┼äskiej pi┼éki i trafi┼é do pustej bramki. Kilka  minut pó┼║niej kolejnego gola zdoby┼é Cendrowski. Po do┼Ť─ç dziwnym strzale pi┼éka odbi┼éa si─Ö od s┼éupka, zakr─Öci┼éa si─Ö, fikn─Ö┼éa kozio┼éka, zata┼äczy┼éa kankana i wpad┼éa do bramki. Przy tej bramce kapitaln─ů asyst─ů popisa┼é si─Ö Artur Zasuwa, który tak wymierzy┼é podanie, ┼╝e pi┼éka odbi┼éa si─Ö od poprzeczki i trafi┼éa do Cendrowskiego. Ale po tej bramce Cendrowski nie powiedzia┼é jeszcze do┼Ť─ç. Po doskona┼éym dograniu od Mcha┼éa Ignaciaka zdoby┼é swoj─ů czwart─ů bramk─Ö w tym spotkaniu. Kropk─Ö nad "i" postawi┼é za to Krzysiek Rzewuski, który równie┼╝ wyko┼äczy┼é akcj─Ö po podaniu od Ignaciaka.

Mecz móg┼é si─Ö sko┼äczy─ç du┼╝o wy┼╝szym wynikiem ni┼╝ 6:0. Mieli┼Ťmy wiele okazji na podwy┼╝szenie rezultatu. Bezskutecznie próbowali Zasuwa, Cendrowski, Rzewuski, Krzak czy Szast. Jednak najwi─Öcej okazji zmarnowa┼é Micha┼é Ignaciak, który w drugiej po┼éowie powinien skompletowa─ç co najmniej hat-tricka, ale w trzech kolejnych sytuacjach sam na sam z bramkarzem dwukrotnie nieskutecznie próbowa┼é lobowa─ç, a raz strzeli┼é prosto w r─Öce bramkarza.

Skład: M. Niewiadomski - Ł. Wrona (70' K. Szast), M. Rzeczyca, P. Putkowski, P. Bartosiak (70' A. Rokicki) - M. Ignacak, P. Stachowiak, Z. Zasuwa, T. Kasprzak (65' K. Rzewuski) - M. Cendrowski, P. Zbierański (60' Krzak)