KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Pewne zwyci─Östwo w Pruszkowie

Pewne zwyci─Östwo w Pruszkowie

2018-10-06

Siódmy mecz ligowy i szóste zwyci─Östwo KS Blizne. Wprawdzie pierwsza po┼éowa by┼éa bardzo s┼éaba, ale po zmianie stron pokazali┼Ťmy o niebo lepszy futbol strzelaj─ůc "Budowlanym" trzy bramki i jednocze┼Ťnie si─Ögaj─ůc po trzy punkty.

BUKS Pruszków - KS Blizne 0:3 (0:0)
Bramki: M. Ignacak (D. Wicher), G. Jurgielewicz (P. Putkowski), M. Ignacak (P. Stachowiak)
┼╗ó┼éta kartka: D. Wicher

Przez pierwsze kilkana┼Ťcie minut gospodarze mieli spore problemy z opuszczeniem w┼éasnej po┼éowy boiska. Jednak nasza wysoko gra nie przynosi┼éa wymiernych efektów. Gra by┼éa zbyt wolna, aby zaskoczy─ç przeciwnika, który z minuty na minute stawa┼é si─Ö coraz gro┼║niejszy i wyprowadza┼é cora┼║ gro┼║niejsze kontry. Nam uda┼éo si─Ö przeprowadzi─ç jedn─ů kapitaln─ů kacj─Ö, gdzie po wymianie kilku poda┼ä na 1-2 kontakty pi┼ék─Ö na siódmym metrze od bramki dosta┼é Krzysiek Rzewuski, ale jego strza┼é przelecia┼é obok bramki. Paradoksalnie wi─Öcej sytuacji w pierwszej po┼éowie mieli gospodarze, którzy najpierw zmarnowali sytuacj─Ö sam na sam z bramkarzem, a nast─Öpnie po kilku sta┼éych fragmentach gry byli blisko zast─ůpienia Norberta Szmita broni─ůcego bramki KS Blizne.

Zmiana stron zmieni┼éa oblicze gry. Narzucili┼Ťmy szybsze tempo gry, czego efektem by┼éa bramka Micha┼éa Ignacaka (wszed┼é w przerwie). Wcze┼Ťniej pi┼ék─Ö zgra┼é mu Daniel Wicher, a Micha┼é w tylko sobie znany sposób w zasadzie z zerowego konta strza┼éem po ziemi zdo┼éa┼é pokona─ç bramkarza BUKS-u. Kilka minut pó┼║niej na 2:0 podwy┼╝szy┼é Grzegorz Jurgielewicz, dla którego by┼éo to pierwsze trafienie w barwach KS Blizne. A bramka pad┼éa po rzucie ro┼╝nym, gdy po sporym zamieszaniu pi┼ék─Ö próbowa┼é uderzy─ç Patryk Putkowski, ale trafi┼é nieczysto. Do podbitej do góry pi┼éki dopad┼é Jurgielewicz, który strza┼é przewrotk─ů z pi─ůtego metra wpakowa┼é pi┼ék─Ö do bramki.

Tak na 10 minut przed ko┼äcem na 3:0 podwy┼╝szy┼é Ignacak, który dosta┼é znakomite podanie od Patryk Stachowiaka, wpad┼é w pole karne i sprytnym lobem pokona┼é bramkarza gospodarzy. W samej ko┼äcówce mogli┼Ťmy do┼éo┼╝y─ç jeszcze jedno trafienie, ale Micha┼é Ignacak, maj─ůc dwóch dobrze ustawionych kolegów, zdecydowa┼é si─Ö na uderzenie, ale jego strza┼é nie zaskoczy┼é bramkarza BUKS-u.

Skład: N. Szmit - P. Bartosiak (75' J. Sałata), G. Jurgielewicz, P. Putkowski, A. Rokicki - A. Kamiński (75' W. Rzewuski), P. Stachowiak - A. Jankowski (60' T. Kasprzak), A. Zasuwa (55' K. Krzak), K. Rzewuski (45' M. Ignacak) - D. Wicher (75' J. Olszewski)