KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Kolejna wysoka wygrana

Kolejna wysoka wygrana

2018-09-23

Pi┼ékarze KS Blizne nie zatrzymuj─ů si─Ö i w meczu na szczycie ligi gromi─ů Orion Ceg┼éów a┼╝ 7:0 poprawiaj─ůc klubowy rekord sprzed tygodnia o dwie bramki i  umacniaj─ůc si─Ö na pozycji lidera b-klasowej grupy IV.

Orion Ceg┼éów - KS Blizne 0:7 (0:3)
Bramki: M. Cendrowski (z karnego), M. Ignacak (bez asysty). K. Gr─ůdziel (bez asysty), K. Rzewuski (M. Ignacak). D. Wicher (P. Stachowiak), K. Krzak (J. Olszewski), D. Wicher (bez asysty)
┼╗ó┼éta kartka: K. Rzewuski

Aby opisa─ç pocz─ůtek meczu skopiowali┼Ťmy fragment opisu meczu sprzed tygodnia: Tradycyjnie ju┼╝ na pocz─ůtku spotkania dobrej okazji do obj─Öcia prowadzenia nie wykorzysta┼é Micha┼é Ignacak... który niepilnowany wbieg┼é w pole karne i chcia┼é w efektowny sposób pos┼éa─ç pi┼ék─Ö nad bramkarzem Orionu, ale bramkarski stary wyga nie da┼é si─Ö zaskoczy─ç i obroni┼é uderzenie zawodnika KS Blizne. Jednak kilka minut pó┼║niej w polu karnym staranowany zosta┼é Maciej Cendrowski. S─Ödzia wskaza┼é na wapno, a sam poszkodowany pewnym uderzeniem umie┼Ťci┼é pi┼ék─Ö w bramce. Po kolejnych kilkunastu minutach gry na 2:0 podwy┼╝szy┼é Ignacak (który wcze┼Ťniej odda┼é kilka gro┼║nych srza┼éów g┼éow─ů). Napastnik KS Blizne przej─ů┼é pi┼ék─Ö przed polem karnym gospodarzy, przebieg┼é z pi┼ék─ů obok obro┼äcy, który kompletnie nie by┼é w stanie go dogodni─ç, i strza┼éem po ziemi pokona┼é bramkarza. Jeszcze przed przerw─ů na 3:0 podwy┼╝szy┼é Krzysztof Gr─ůdziel. Nasz defensywny pomocnik przej─ů┼é pi┼ék─Ö w ┼Ťrodku pola i z 30 metra hukn─ů┼é pot─Ö┼╝nie na bramk─Ö, a pi┼éka po tym uderzeniu zatrzepota┼éa w siatce.

Po zmianie stron by┼éo troch─Ö kopaniny, ale po kilkunastu minutach gry osi─ůgn─Öli┼Ťmy przewag─Ö i zacz─Öli┼Ťmy stwarza─ç sobie kolejne sytuacje. Wreszcie lewym skrzyd┼éem przedar┼é si─Ö Ignacak, dogra┼é do Krzysztofa Rzewuskiego, a ten tylko do┼éo┼╝y┼é w nodze i pi┼éka ponownie wyl─ůdowa┼éa w bramce gospodarzy. W tym momencie trener Go┼é─Öbiewski zacz─ů┼é wymienia─ç pi┼ékarzy (w tym wpu┼Ťci┼é drugiego bramkarza Norberta Szmita, który tym samym zadebiutowa┼é w KS Blizne)  i przez kilkana┼Ťcie minut dominowa┼é na boisku chaos. Wreszcie w ostatnich 15 minutach nasza gra si─Ö ustabilizowa┼éa i zacze┼éy wpada─ç kolejne bramki. Najpierw po sk┼éadnej akcji z prawej strony pi┼ék─Ö dorzuci┼é Stachowiak (po sk┼éadnej zespo┼éowej akcji) a strza┼éem z siedmiu metrów Daniel Wicher pokona┼é bramkarza. Kilka minut pó┼║niej z prawego skrzyd┼éa pi┼ék─Ö dogra┼é Olszewski, a akcj─Ö wyko┼äczy┼é precyzyjnym strza┼éem g┼éow─ů Kacper Krzak. Ostatnie trafienie nale┼╝a┼éo znowu do Wichra, który dobi┼é uderzenie Krzaka i ustali┼é wynik spotkania na 7:0 dla KS Blizne.

Sk┼éad: M. Niewiadomski (70' N. Szmit) - A. Jankowski (70' A. Kami┼äski), G. Jurgielewicz, W. Rzewuski (65' P. Putkowski), P. Bartosiak - K. Gr─ůdziel, P. Stachowiak - M. Ignacak (70' J. Olszewski), A. Zasuwa (60' K. Krzak), K. Rzewuski (65' J. Sa┼éata ) - M. Cendrowski (60' D. Wicher)