KLUB SPORTOWY BLIZNE

KS Blizne: Wyszarpane trzy punkty z Guzovią

Wyszarpane trzy punkty z Guzovią

2018-08-26

1:0 pokonała nasza drużyna Gozvię Gzów i zdobyła trzy punkty w drugim kolejnym meczu w obecnym sezonie. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Adam Jankowski, który  dobił  uderzenie z wolnego Wojtka Rzewuskiego.

KS Blizne - Guzovia 1:0 (0:0)
Bramka: A. Jankowski (bez asysty)

Goście już w drugiej minucie meczu mogli wyjść na prowadzenie. Po zamieszaniu w naszym polu karnym piłka dwukrotnie trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Marcina Niewiadomskiego, ale udało nam się wyjść z sytuacji obronną ręką. Po chwili mogliśmy odpowiedzieć bramką, ale szarża Michała Ignacaka skończyła się na bramkarzu Guzovii. Następnie mocniej przycisnęliśmy gości, jednak bezskutecznie. Zawodnicy z Guzovia po kilkunastu minutach gry znowu zaatakowali i znowu zakotłowało się pod naszym polem karnym, ale na szczęście obyło się bez straty bramki. Z kolei my odpowiadaliśmy kolejnym atakami. Najbliżej było po uderzeniu Artura Zasuwy, jednak jego strzał fenomenalnie obronił bramkarz gości.

Po zmianie stron dość szybko udało nam się wyjść na prowadzenie. Z rzutu wolnego mocno na bramkę uderzył Wojtek Rzewuski. Bramkarz wybił piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Adama Jankowskiego był bezradny. W ostatnim kwadranasie na boisku zrobiło się trochę luźniej, gdy zawodnik Guzovii wyleciał z boiska za wulgarne komentarze. Dzięki temu łatwiej było nam kontrolować wydarzenia i bezpiecznie "dowieźć" wynik do końca meczu.

Skład: M. Niewiadomski - A. Jankowski (85' K. Szast), P. Putkowski, W. Rzewuski, P. Bartosiak (65' A. Rokicki) - A. Kamiński (65' K. Grądziel), P. Stachowiak - M. Ignacak (70' J. Sałata), A. Zasuwa (80' R. Protasiuk), K. Rzewuski (60' K. Krzak) - D. Wicher (80' J. Olszewski)