Radość pomimo porażki

Przegrywamy u siebie z Laurą Chylice 3:5. Pomimo porażki udaje nam się utrzymać w Lidze Okręgowej, dzięki zwycięstwu GKS-u Podolszyn 6:2 w Jazgarzewie.

KS Blizne – Laura Chylice 3:5 (0:2)

Bramki: M. Nicewicz (z karnego), J. Mróz (Y. Udot), Y. Udot (O. Dobosh)

Żółta karta: Y. Luniev

Pomimo naszych planów na korzystny wynik w tym spotkaniu goście dość szybko wyszli na prowadzenie po rozmontowaniu naszej defensywy i wykończeniu akcji sam na sam z Kozukharem. Do przerwy zawodnicy z Laury dorzucili jeszcze jedno trafienie i po 45. minutach gry było 0:2.

Na początku drugiej połowy rzuciliśmy się do ataków, które wkrótce dały efekt. Faulowany w polu karnym został Bogumił Łepecki, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Nicewicz.

Mimo to goście uderzyli po raz kolejny, znowu rozmontowując naszą defensywę i strzałem z kilku metrów pokonując naszego bramkarza. Jednak bramka ta nie załamała nas. Wyprowadziliśmy świetną akcję, po której piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Yaroslav Udot, a akcję strzałem do pustej bramki zakończył Jakub Mróz, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisku chwilę wcześniej.

Było 2:3 i zawodnicy Laury po raz kolejny pokazali klasę dorzucając kolejne dwa trafienia. Nam udało się odpowiedzieć jeszcze bramką Y. Udota, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam po świetnym podaniu od Saszy Dobosha.

Przegraliśmy to spotkanie, jednak utrzymaliśmy się w Lidze Okręgowej. Mająca tyle samo punktów co KS Blizne Sparta Jazgarzew przegrała u siebie 2:6 z GKS-em Podolszym, dzięki czemu to my zajęliśmy bezpieczną 14. lokatę dającą utrzymanie.

Skład: S. Kozukhar – A. Rokicki, S. Mozdrzeń, Y. Luniev, M. Gajewski (70′ D. Juszyński) – M. Ciupek (60′ Y. Udot), A. Jankowski (60′ O. Dobosh), K. Krzak (70′ A. Szczyglak), B. Łepecki (70′ J. Mróz) – K. Małkiewicz (70′ K. Żemierowski), M. Nicewicz