Pokaz gry Gromu

Na inaugurację rundy wiosennej notujemy porażkę 0:2 z Gromem Warszawa. Pomimo chęci i ambitnej walki gospodarze byli od nas piłkarsko zdecydowanie lepsi, a w ich szeregach brylował były zawodnik Legii Warszawa Marcin Smoliński.

Grom Warszawa – KS Blizne 2:0 (1:0)

Żółte kartki: D. Juszyński, A. Szczyglak

Gospodarze od samego początku spotkania zaczęli nas mocno napierać. Po kilku składnych akcjach gra przeniosła się pod nasze pole karne, a my zostaliśmy zepchnięci do defensywy. Składne akcje gospodarze przeplatali seriami stałych fragmentów gry, co jednak długo nie przynosiło im rezultatu, aż wreszcie nadszedł moment, gdy gra przeniosła się pod bramkę Gromu. Po rzucie wolnym piłka odbiła się od słupka, a dobitka Mateusza Nicewicza była niecelna. Była to nasza najlepsza okazja w tym meczu do zdobycia bramki.

Gospodarze wreszcie dopięli swego na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Po składnej akcji i mocnym dośrodkowaniu z prawej strony ich zawodnik zamknął akcję z kilku metrów trafiając do naszej bramki. Wcześniej gospodarze mieli inną doskonałą okazję: gdy na murawie leżał bramkarz Łukasz Górczyński nasi obrońcy rozpaczliwą interwencją zdołali zablokować uderzenie do pustej bramki.

Po zmianie stron Grom uderzył mocno. Po kilku minutach gry było już 2:0 po kolejnej bardzo składnej akcji zakończonej akcją sam na sam i uderzeniem do naszej bramki obok interweniującego Górczyńskiego.

Gospodarze do końca meczu kontrolowali grę i mieli kolejne okazje, ale albo radziła sobie z nimi nasza obrona albo interweniował Górczyński, który zaliczył bardzo dobre zawody. Pod koniec spotkania kilka razy podeszliśmy bliżej bramki Gromu, ale akcje te nie stworzyły realnego zagrożenia dla gospodarzy.

Skład: Ł. Górczyński – D. Juszyński (70′ J. Wielocha), A. Szczyglak, Y. Luniev (80′ T. Banasiak), A. Rokicki – M. Ciupek, K. Szast (75′ J. Sałata), K. Krzak, J. Mróz (55′ A. Jankowski) – M. Nicewicz (55′ B. Łepecki), F. Rejzner (70′ P. Zbierański)