Wygrywamy w Lidze Okręgowej z Rysiem Laski!

Pokonujemy na własnym boisku Rysia Laski 2:1 wygrywając lokalne derby oraz odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Bohaterem spotkania został Patryk Stachowiak, który zdobył najpierw piękna bramkę z rzutu wolnego, a następnie drugą z rzutu karnego. Zadanie mieliśmy utrudnione, gdyż od 55. minuty graliśmy w dziesięciu po czerwonej kartce dla Grześka Jurgielewicza.

KS Blizne – Ryś Laski 2:1 (1:0)

Bramki: P. Stachowiak ( z wolnego), P. Stachowiak (z karnego)

Żółte kartki: G. Jurgielewicz, G. Jurgielewicz, Ł. Widelski, A. Łukomski

Czerwona kartka: G. Jurgielewicz

Mecz mógł się rozpocząć podobnie jak trzy ostatnie mecze w tym sezonie: od szybkiej bramki dla drużyny przeciwnej. Już w pierwszej minucie napastnik Rysia znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Marciniukiem, ale goalkeeper KS Blizne okazał się lepszy w tym starciu. Kilkanaście minut później goście stworzyli sobie kolejną dobrą okazję, ale ich niepilnowany napastnik uderzył niecelnie z okolic ósmego metra.

Jednakże poza tymi paroma okazjami z obrazu gry wydawaliśmy się drużyną odrobinę lepszą, raczej kontrolując boiskowe poczynania. Przełożyło się to na kilka składnych akcji, aczkolwiek na prowadzenie wyszliśmy po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Patryka Stachowiaka z 25. metra.

Po zmianie stron doszło do szeregu ważnych zdarzeń. W 55. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Jurgielewicz. Kilka minut później w naszym polu karnym rywala sfaulował Przemek Marciniuk, a goście jedenastkę zamienili na bramkę. Graliśmy w 10. i w dodatku straciliśmy prowadzenie.

Jednak nasi zawodnicy byli nieźle dysponowani i przeprowadzili akcję, po której obrońca Rysia ratował się zagraniem ręką w polu karnym. Tym razem sędzia podyktował rzut karny na KS Blizne. Do piłki podszedł Patryk Stachowiak, który pewnie pokonał bramkarza, dając nam ponownie prowadzenie.

Do końca meczu gości dążyli do wyrównania, jednak my broniliśmy się skutecznie. Oczywiście groźnych sytuacji nie brakowało, ale okazały się nie na tyle groźne, aby zawodnicy Rysia zdołali zdobyć kolejnego gola, dzięki czemu „dowieźliśmy” zwycięstwo do końca wygrywając pierwszy mecz w Lidze Okręgowej!

Skład: P. Marciniuk – M. Ciupek, G. Jurgielewicz, A. Piechowski, A. Rokicki (70′ M. Gajewski) – A. Jankowski (75′ J. Sałata), K. Małkiewicz (75′ K. Krzak), A. Olkiewicz (60′ Y. Luniev), K. Rzewuski (80′ M. Pękosławski) – P. Stachowiak, Ł. Widelski (60′ A. Łukomski)