Rozczarowujący wynik ze Zniczem II

Mimo dobrej gry w pierwszej połowie i prowadzenia do przerwy 2:1 przegrywamy z rezerwami Znicza Pruszków 2:5. Decydującą dla losów meczu była czerwona kartka dla Kacpra Krzaka 15 minut po zmianie stron.

KS Blizne – Znicz II Pruszków 2:5 (2:1)Bramki: K. Rzewuski, P. Stachowiak (M. Nicewicz)

Żółta kartak: A. Olkiewicz

Czerwona kartka: K. Krzak

Większość meczów w Lidze Okręgowej zaczynaliśmy od utraty bramki. Tym razem było inaczej. Desperatyczny i samotny atak Krzyśka Rzewuskiego na bramkarza gości zakończył się odebraniem mu piłki i umieszczeniem jej w pustej bramce. Dało to nam prowadzenie, chociaż mogło być odwrotnie, gdyż w zasadzie w pierwszej akcji meczu piłkarze Znicza byli bardzo blisko zdobycia gola, uczynili to dopiero kilkanaście minut po naszej bramce. Nie udało nam się utrzymać prowadzenia, a goście po składnej akcji i dośrodkowaniu z boku boiska pokonali Marciniuka strzałem klatką piersiową.

Pod koniec pierwszej połowy znowu uderzyliśmy. Piłkę w pole karne dośrodkowałem Mateusz Nicewicz, a Patryk Stachowiak strzałem głową znalazł piłce drogę do bramki. Do przerwy prowadziliśmy 2:1.

Po zmianie stron goście mocniej zaatakowali aż wreszcie jeden z ich zawodników minął naszych obrońców i rozpędzony kierował się w stronę bramki. Zatrzymał go faulem Kacper Krzak, za co sędzia ukarał go czerwoną kartką. Goście wykorzystali grę w przewadze zdobywając trzy kolejne gole (jeden z karnego). Na koniec meczu dorzucili jeszcze jedno trafienie, gdy piłka po „centrolstrzale” odbiła się od naszej poprzeczki i wpadła do bramki debiutującego Kajetana Magiery, który pod koniec meczu zmienił Marciniuka. Chwilę przed tą bramką Magiera ekwilibrystyczną interwencją uratował nas przed stratą bramki.

Skład: P. Marciniuk (77′ K. Magiera) – M. Ciupek, G. Jurgielewicz, A. Piechowski, M. Gajewski (75′ M. Michalski) – A. Olkiewicz, A. Jankowski (75′ K. Szast) – M. Pękosławski (45′ K. Krzak), P. Stachowiak (62′ A. Rokicki), K. Rzewuski – A. Łukomski (30′ M. Nicewicz)