Remis w Korytowie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu remisujemy z Błękitni 2:2. Wprawdzie to gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dwukrotnie udawało się nam wyrównać, a jeden punkt uratowała nam piękna bramka Pawła Zbierańskiego, który strzałem z rogu pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy.

Błękitni Korytów- KS Blizne 2:2 (1:1)
Bramki: M. Ignacak (G. Jurgielewicz), P. Zbierański (K. Malkiewicz)
Żółte kartki: A. Rokicki, M. Nicewicz, Ł. Widelski, P. Stachowiak

Gospodarze od początku ruszyli mocno do przodu, naciskając naszą linię defensywy, która skapitulowała już po 10. minutach gry, gdy zawodnik Błękitnych odebrał piłkę na naszej połowie, wbiegł w pole karne i strzałem z 14. metra pokonał Norberta Szmita. Jednak nasza odpowiedź była błyskawiczna. Dosłownie chwilę po tym Grzegorz Jurgielewicz posłał idealną piłkę do Michała Ignacaka, który w sytuacji sam na sam podcinką pokonał bramkarza gospodarzy.

Po tej bramce gra się wyrównała. Przewaga optyczna była po stronie gospodarzy, którzy zdawali się lepiej kontrolować mecz, jednak to my stwarzaliśmy sobie groźniejsze sytuacje, a piłka strzałach Małkiewicza czy Widelskiego była bardzo blisko znalezienia drogi do siatki. Tuż przed przerwą na prowadzenie mógł nas wyprowadzić Adam Jankowski, lecz w sytuacji sam na sam huknął wysoko nad poprzeczką.

Druga połowa to dalszy ciąg siłowania się obydwu drużyn. Na początku piłkarze Błękitnych byli blisko ponownego wyjścia na prowadzenie, lecz z każdą kolejną minutą to my byliśmy bliżej gola i bramki gospodarzy. Wreszcie na 20 minut przed końcem kapitalnie piłkę dorzucił Artur Zasuwa… lecz Michał Ignacak uderzył piłkę głową niecelnie. Tuż po tym gospodarze wyszli na prowadzenie, po precyzyjnym strzale w naszym polu karnym.

Wydawało się, że to Błękitni zgarną trzy punkty, ale na 10 minut przed końcem Paweł Zbierański zmylił zwodem obrońcę i ładnym, technicznym strzałem z narożnika pola karnego trafił do bramki dając nam wyrównanie.

W ostatnich minutach zepchnęliśmy gospodarzy do defensywy i byliśmy bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki. Nasi przeciwnicy za to groźnie kontrowali, a nasi gospodarze wraz z bramkarzem Norbertem Szmitem dwoili się i troili, aby zapobiec utracie bramki. Mecz ostatecznie zakończył się remisem i podziałem punktów.

Skład: N. Szmit – A. Piechowski, G. Jurgielewicz, A. Olkiewicz, A. Rokicki (20′ K. Szast) – P. Stachowiak, M. Nicewicz (45′ A. Zasuwa), K. Małkiewicz – M. Ignacak, Ł. Widelski (70′ P. Zbierański), A. Jankowski (65′ M. Michalski)