Pewne trzy punkty z Tajfunem

We wtorkowy wieczór pokonujemy u siebie Tajfun Brochów 4:1. Od początku nasi zawodnicy kontrolowali grę szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie i tylko w drugiej połowie ustępując na kilka minut plac rywalowi.

KS Blizne – Tajfun Brochów 4:1 (2:0)

Bramki: Ł. Widelski (K. Małkiewicz), M. Nicewicz (K. Małkiewicz), K. Krzak (P. Zbierański), A. Świetlicki (A. Jankowski)

Szybko osiągnęliśmy przewagę na boisku i śmiało można stwierdzić, że w pierwszych 30 minutach mieliśmy 70% posiadania piłki, nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł, a samemu strzelając dwie bramki, które padły dość szybko: pierwszą zdobył Łukasz Widelski, który po podaniu od Kamila Małkiewicza oddał precyzyjny strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Drugiego gola zdobył Mateusz Nicewicz, który po koronkowej akcji całej drużyny oddał mocny i precyzyjny strzał z 20 metra, po którym piłka wpadła idealnie w okienko bramki Tajfuna.

W pierwszej połowie nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele i sami mieliśmy kilka kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Najlepszą miał Łukasz Widelski, który po podaniu od Kacpra Krzaka próbował przelobować bramkarza, ale uderzył niecelnie.

Po zmianie stron zawodnicy Tajfuna zagrali zdecydowanie lepiej i gra była już bardziej wyrównana, szarpana, mało składna z obu stron. Dopiero na 15 minut przed końcem Paweł Zbierański zgrał piłkę głową do wbiegającego w pole karne Kacpra Krzaka, a ten minął obrońcę, a następnie posłał piłkę do bramki obok interweniującego bramkarza.

Niestety gościom udało się pokonać debiutującego w naszej bramce Sebastiana Tarnowskiego strzałem pod poprzeczkę z okolic 35. metra. Tarnowski chwilę później uratował nas przed stratą kolejnej bramki, parując na rzut rożny uderzenie z rzutu wolnego. Na sam koniec decydujący cios zadał Artur Świetlicki, który umieścił piłkę w bramce po podaniu od Adama Jankowskiego i wygraliśmy to spotkanie 4:1.

Skład: N. Szmit (45′ S. Tarnowski) – K. Szast (70′ J. Sałata), G. Jurgielewicz, Y. Luniev (85′ A. Świetlicki), A. Rokicki – K. Krzak, K. Małkiewicz – M. Gajewski (70′ M Michalski), M. Nicewicz (75′ A. Olkiewicz), A. Zasuwa (65′ A. Jankowski) – Ł. Widelski (65′ P. Zbierański)