Losy awansu nierozstrzygnięte

Po słabej pierwszej połowie przegrywaliśmy z Błonianką 0:1. Jednak po przerwie na boisku zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę: walczącą, grającą z poświęceniem i przede wszystkim groźną. Przełożyło to się na dobre okazje: jedną z nich wykorzystał Patryk Stachowiak i mecz zakończył się remisem.

KS Blizne – Błonianka II Błonie 1:1 (0:1)
Bramka: P. Stachowiak (A. Jankowski)
Żółte kartki: A. Zasuwa, M. Nicewicz

Ten niezwykle ważny mecz pomiędzy drugą a trzecią drużyną w tabeli zaczęliśmy bardzo słabo. Można wręcz powiedzieć, że przez 30 minut gry nie istnieliśmy poza jedną akcją i strzałem z 16. metra Łukasza Widelskiego. Goście prowadzili grę, byli agresywniejsi i po prostu lepsi. Przełożyło się to na bramkę: po błędzie Norberta Szmita i Yarslava Lunieva zawodnik Błonianki przejął piłkę i trafił do pustej bramki. Niewiele brakowało, a goście podwyższyli by rezultat, ale w dwóch dobrych sytuacjach nieznacznie się mylili.

Jednak już sam początek drugiej połowy mógł nam przynieść wyrównanie. Widelski wyprzedził bramkarza i nie wiedzieć dlaczego nie trafił do pustej bramki. Kolejne minuty to kilka naszych kolejnych okazji oraz rozważna gra w defensywie, aby nie nadziać się na kontrataki.

Kluczowym momentem była 75′ minuta. Walkę o piłkę na prawym skrzydle wygrał Adam Jankowski. Wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Patrykowi Stachowiakowi, a popularny „Stachu” płaskim strzałem dał nam wyrównanie.

Zawodnicy Błonianki ruszyli do ataków, ale my nie ograniczyliśmy się do obrony kilka razy zagrażając bramce przeciwnika. Jednak bramki już nie padły, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Taki rezultat oznacza, że losy awansu rozstrzygną się za tydzień, kiedy zagramy na wyjeździe z Wrzosem Międzyborów. Zwycięstwo zagwarantuje nam awans.

Skład: N. Szmit – A. Jankowski, G. Jurgielewicz, Y. Luniev (30′ A. Zasuwa), A. Rokicki – K. Małkiewicz (70′ M. Nicewicz), A. Olkiewicz – M. Ignacak (88′ J. Sałata), P. Stachowiak (85′ A. Świetlicki), M. Michalski (45′ P. Zbierański) – Ł. Widelski