Duży niedosyt po meczu z Teresinem

Przegrywamy z KS Teresin 0:4, chociaż obraz gry nie wskazywał na aż tak dużą różnicę pomiędzy drużynami. Goście nie stworzyli sobie więcej sytuacji od zawodników KS Blizne, lecz bezlitośnie wykorzystali brak doświadczenia oraz proste błędy, jakie zdarzyły się naszym piłkarzom.

KS Blizne – KS Teresin 0:4 (0:2)

Żółte kartki: A. Łukomski, T. Kruczyński, M. Nicewicz

Z przebiegu gry goście mieli lekką przewagę, ale nie stwarzali niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką poza tymi, które przerwał sędzia odgwizdując pozycje spalone. Dopiero rzut wolny z 30. metra i dośrodkowanie na długi słupek zakończyło się bramką. Nikt, ani zawodnicy, ani bramkarz nie dotknął piłki, ta odbiła się od słupka i znalazła drogę do bramki.

Po straconej bramce złapaliśmy kilka minut niezłej gry. Z prawej strony po szarży Pękosławkiego dwukrotnie mogliśmy umieścić piłkę w bramce, ale skończyło się na rzucie rożnym. Po dośrodkowanie niepilnowany w polu karnym znalazł się Arkadiusz Piechowski, ale uderzył nad poprzeczką.

Niestety nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, a goście strzelili bramkę „z niczego”. Piłka znalazła się tuż za plecami naszych obrońców, bramkarz Norbert Szmit się zawahał, co wykorzystał przeciwnik i dzióbnął piłkę w stronę naszej bramki. Piłka odbiła się od jednego łupka, potem od drugiego… i wróciła pod nogi napastnika Teresina, który tym razem trafił do bramki.

Z początku drugiej połowy gra była wyrównana. Nawet po czerwonej kartce dla gości (ostry faul na Ciupku) obraz gry nie uległ dużej zmianie i w dodatku Teresin zdobył kolejną bramkę po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. Pod koniec meczu dążyliśmy do odrobienia strat, ale skończyło się na kontrze gości, którzy łatwo ograli naszą defensywę kończąc akcję strzałem do pustej bramki.

Skład: N. Szmit – M. Ciupek, A. Piechowski (55′ A. Rokicki), T. Kruczyński (80′ S. Mozdrzeń), M. Gajewski (75′ K. Krzak) – A. Jankowski (80′ K. Szast), K. Małkiewicz – M. Pękosławski (70′ K. Bagniewski), P. Stachowiak, M. Ignacak – A. Łukomski (60′ M. Nicewicz)