Cenne zwycięstwo w Feliksowie

Po trudnym meczu piłkarze KS Blizne zdobyli trzy punkty w wyjazdowym starciu z Piastem Feliksów. Gospodarze postawili trudne warunki i do przerwy prowadzili 1:0. Jednak druga połowa była lepsza i ostatecznie wygraliśmy 3:1 oraz zainkasowaliśmy bardzo ważne trzy punkty.

Piast Feliksów – KS Blizne 1:3 (1:0)
Bramki: A. Zasuwa (A. Łukomski), K. Krzak (A. Zasuwa), P. Stachowiak (z karnego)
Żółte kartki: K. Krzak, M. Ignacak

Gospodarze zaczęli mecz dość agresywnie zawieszając nam wysoko poprzeczkę. Nasza obrona kilkukrotnie była w tarapatach aż wreszcie zawodnik Piasta znalazł się sam przed Norbertem Szmitem i sprytną podcinką umieścił piłkę w bramce. Nasze próby wyrównania były nieudane, a nieliczne strzały Krzaka czy Olkiewicza były niecelne, chociaż piłka po rzucie wolnym tego ostatniego otarła się o poprzeczkę. Poza tym raptem 2-3 dobre akcje na skrzydłach Ignacaka i Gajewskiego, to było zdecydowanie za mało, aby zdobyć gola. Równocześnie gospodarze cały czas na nas naciskali i to oni byli bliżej strzelenia drugiego gola niż my wyrównania.

Tuż po przerwie gospodarze mogli dorzucić drugie trafienie. Ich napastnik w zasadzie minął Norberta Szmita, ale nie zdołał skierować piłki do bramki, między innymi dzięki ofiarnym interwencjom naszych defensorów. Chwilę po tym wyrównaliśmy po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrostrzale Artura Zasuwy, który umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Piasta.

Strzelona bramka dodała nam werwy, chociaż kolejne akcje były nieskuteczne aż do momentu, gdy do piłki ponownie podszedł Zasuwa. Uderzył z wolnego w poprzeczkę, a piłka spadła pod nogi Kacpra Krzaka, który zdołał skierować ją do bramki pomiędzy interweniującymi obrońcami. Niewiele później było już 3:1. Bramkarz sfaulował w polu karnym rozpędzonego Andrzeja Łukomskiego, a Patryk Stachowiak pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Po tej bramce w naszej grze było więcej pewności i luzu. Sytuacji było coraz więcej, szczególnie Adam Jankowski kilkukrotnie był blisko strzelenia kolejnej bramki, a Jacek Sałata z 30. metra trafił w poprzeczkę. Mimo to kolejne bramki nie padły, a my wygraliśmy 3:1.

Skład: N. Szmit – A. Jankowski, Y. Luniev, A. Olkiewicz, A. Rokicki (75′ J. Sałata) – K. Krzak, A. Zasuwa – M. Ignacak (70′ A. Świetlicki), P. Stachowiak, M. Gajewski (55′ K. Szast) – A. Łukomski (65′ M Michalski)