Zwycięstwo z Osuchowem

Pokonujemy u siebie LKS Osuchów 5:2. Wprawdzie to goście pierwsi wyszli na prowadzenie, ale byliśmy w tym meczu lepszą drużyną, co pokazały kolejne gole i pewne zwycięstwo.

KS Blizne – LKS Osuchów 5:2 (3:1)
Bramki: Ł. Wrona (A. Jankowski), Ł. Wrona (A. Jankowski), M. Ignacak (P. Stachowiak), P. Stachowiak (K. Rzewuski), C. Gołębiewski (M. Michalski)
Żółte kartki: Ł. Wrona, K. Grądziel

Scenariusz meczu z LKS Osuchów przypominał kilka innych spotkań rozegranych przez nas w tym sezonie. Mocny początek, niewykorzystane sytuacje i… kontra, po której goście wyszli na prowadzenie. Skrzydłowy LKS-u dostał kapitalne podanie i niepilnowany przez nikogo w sytuacji sam na sam pokonał Norberta Szmita.

Jednak mieliśmy w swoich szeregach Adama Jankowskiego i Łukasza Wronę. Pierwszy wziął się za asystowanie i dwukrotnie dogrywał do Wrony, a ten dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce wyprowadzając na prowadzenie. Na uwagę zasługuje pierwsza bramka, gdy Jankowski kapitalnym i niekonwencjonalnym zwodem zmylił przeciwnika i dograł do Wrony.

Pod koniec pierwszej połowy zadaliśmy kolejny cios. Michał Ignacak po rajdzie przez pół boiska wbiegł w pole karne i strzałem przy dalszym słupko pokonał bramkarza.

Wydawało się, że taki wynik oznacza nasze pewne zwycięstwo, jednak goście w drugiej połowie złapali kontakt strzelając drugą w tym meczu bramkę. Jednak nasza drużyna była tego dnia zdecydowanie lepsza, co potwierdziła kolejnymi bramkami. Najpierw Krzysiek Rzewuski dograł do wbiegającego w pole karne Patryka Stachowiaka, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Następnie asystę piętą zaliczył Maciej Michalski dogrywając do Czarka Gołębiewskiego, który precyzyjnym strzałem tuż zza pola karnego umieścił piłkę w bramce.

Skład: N. Szmit – A. Jankowski, G. Jurgielewicz, J. Mikuśkiewicz, A. Rokicki (60′ A. Jankuć-Rudzki) – K. Grądziel, A. Piechowski (70′ K. Rzewuski) – M. Ignacak (70′ M. Michalski), P. Stachowiak, M. Gajewski (75′ C. Gołębiewski) – Ł. Wrona (70′ P. Zbierański)